Sports

Nový boss českého hokeje Hadamczik chce přivést důvěryhodnost a jasná pravidla


Od minulého týdne má český hokeje nového nejvyšší představitele. Stal se jím bývalý trenér reprezentačních výběrů a řady extraligových klubů Alois Hadamczik, který své konkurenty porazil už v prvním kole. Jakým způsobem bude chtít šéfovat svazu?     

31 hlasů od delegátů. Přesně tolik jich dostal Alois Hadamczik v prvním kole volby nového prezidenta svazu českého hokeje. Konkurenty porazil přesvědčivě, druhý Jiří Šlégr získal 16 hlasů, třetí Dominik Hašek pouze pět.

Na své úvodní tiskové konferenci rodák z Kravařů v krátkosti nastínil, jaké základní změny chce ve vedení nastavit. „Celý sport potřebuje tvrdou ruku. A to jak na mé pozici, tak i všude jinde,“ pronesl na začátek.  

Zmiňoval také důvěryhodnost, kterou chce celému svazu a delegátům vrátit. „Nemám za sebou kamarády, kterým dám pozici. Přicházím pouze se svým jménem a chci, abych uspěl,“ dodal.

Okamžitě se spustily debaty o tom, co sedmdesátiletý Hadamczik přinese celému hokeji přinese. Jako o klíčovém tématu se hovoří o znovusjednocení hokejového národa, stejně jako tomu bylo v předchozích letech. 

Sám nový prezident si je tohoto úkolu vědom, chce kolem sebe mít lidi, kteří hokeji pomohou. Chystá se vyrazit za jednotlivými kluby, komunikovat s nimi a přesvědčit rodiče, že výchova jejich dětí jde v hokejových klubech správným směrem.

Co bude dalším Hadamczikovým cílem? Šetřit. Hlavně na chodu svazu. A sehnat také více peněz od sponzorů, kteří by celému českému hokeji přinesli lepší podmínky na to, aby se znovu vrátil mezi světovou elitu.

Úkoly to budou opravdu nelehké už jenom proto, že po vedení Tomáše Krále není český hokej v ideálním rozpoložení. Pomoc mu ale může bronzová medaile z nedávného mistrovství světa ve Finsku, která by mohla přinést celému hokejovému národu novou chuť do práce.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.