Sports

Oblíbený moderátor sprostě urazil jezdce F1. Jeremy Clarkson si vzal do parády Mazepina


Ukrajina, Ukrajina a zase Ukrajina. Ve světě není v současné době probíranějším tématem nic jiného než vpád ruských vojsk do země východní Evropy. Sport není výjimkou, i tady se o celé věci mluví až, až. Fotbal, hokej, ale také motorismus. Kolem účasti ruského jezdce Nikity Mazepina v seriálu visí otazníky. Celá situace eskaluje také po tweetu Jeremyho Clarksona.

O tom, jak se díky penězům dostat až do monopostu formule 1, by mohl napsat knihu Nikita Mazepin. Jeho otec platí za předního sponzora stáje Haas a svého synka tak dotlačil až k prestižnímu místu v kabině. Jenomže v okolí ruských sportovců to v současné době pořádně vře.

Haas schytává pořádnou kritiku. Už musel po tlaku ze stran dalších sponzorů odstranil logo ruské firmy Uralkali, kterou vlastní právě Mazepinův otec, navíc i vlajku země, která má start války na Ukrajině na svědomí. To ale zdaleka není vše, ukrajinský autoklub tlačí na FIU, aby Mazepina rovnou vyřadila.

Ruské sportovní týmy to mají sečtené v mezinárodním fotbale, na hokejové MS se také nedostanou. Teď by mohla přijít řada také na automobilové závody pod hlavičkou FIA. Vedení formule 1 už odvolalo Velkou cenu Soči, která se měla jet v září, na řadu by mohli přijít i jezdci.

Konkrétně jeden, 22letý Nikita Mazepin. Ten se na svých sociálních sítích na téma Ukrajiny vyjádřil tak nějak všelijak. Ruskou agresi neodsoudil, raději si hledí svého. „Je to těžká doba a nemám kontrolu nad spoustou toho, co se říká a dělá. Rozhodl jsem se zaměřit na to, co mohu ovlivnit tím, že budu tvrdě pracovat a dělat to nejlepší pro svůj tým Haas F1. Srdečně děkuji za pochopení a podporu,“ pronesl.

Jsi zas*anej re*ard, napsal o něm Clarkson

Odpověď na Mazepinova slova na sebe nenechala dlouho čekat. Rus schytává tvrdé údery ze všech stran a je dost možné, že bude během následujících hodin a dní nahrazen. Haas už prý náhradu připravenou má, teď bude záležet na ostatních věcech.

Kdo Mazepina tvrdě za výroky kritizoval, je třeba Jeremy Clarkson, bývalý moderátor a oblíbeného televizní série Top Gear a současný automobilový expert a vedoucí pořadu Grand Tour. „Jsi zas*anej re*ard. Běž zpátky do Ruska a závoď si tam sám. Prohrál bys stejně,“ opřel se do něj.

Mazepin se o své budoucnosti ve formuli 1 dozví co nevidět. Týmový kolega Micka Schumachera, syna slavného Michaela, zatím v prestižním seriálu odkroutil jednu sezonu. Nezískal ani jeden jediný bod a nejlépe skončil čtrnáctý.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.