Sports

Perfektní jídlo á la Erling Haaland. Nejraději mám kebab pizzu, prozradil snajpr Dortmundu


Norský úkaz, střelec od pána Boha, jeden z nejdražších fotbalistů planety. Jen málokdo ale ví, co za úspěchem kanonýra Erlinga Haalanda stojí. Klíčový muž sestavy norské reprezentace a Borussie Dortmund prozradil, co je jeho oblíbeným jídlem a pitím. Některé možná jeho volba lehce překvapí.

Výčet úspěchů norského útočníka Erlinga Haalanda by klidně vydal na tlustší brožurku. První hráč v historii Bundesligy, který svých prvních 2 zápasech 5 gólů, první hráč v dějinách Ligy mistrů, který nasázel 6 gólů v úvodních 3 zápasech. Navíc, právě tenhle Nor se postaral o senzaci i na světovém šampionátu do 20 let, kdy nastřílel do branky Hondurasu v jednom utkání 9 branek.

Haaland je v současné době jedním z nejlepších a nejdražších hráčů světa, o kterého se zajímají ty největší kluby Evropy. Dost možná se v létě ukuchtí jeho přestup do Barcelony, zda k tomu ale dojde, se dozvíme až postupem času. Teď byla o Haalandovi řeč v jiném kontextu.

Kebab pizza jako jídlo, pití ještě zajímavější

Norský kanonýr před pár dny odpovídal na otázky novinářů ze Sky Sports. Ti se ho mimo jiné ptali také na nejoblíbenější jídlo a pití. Odpověď? Celkem překvapivá. Haalanda na žádné severské speciality neužije, ba naopak. Nejraději má kombinaci jídel z jihu Evropy.

„Mým nejoblíbenějším jídlem je kebab pizza. Neznamená to ale, že bych ji jedl každý den. Dávám si to jen párkrát do roka,“ nechal se slyšet Haaland. Maso, které se většinou dává do speciálního chlebu či tortilly, si dává Nor na pizzu. Zajímavá kombinace, že? Kdyby mohl, vše ještě zalije svým top drinkem, Piňa coladou.

Haaland byl svým jídelníčkem pověstný už dříve. Do bufetu v Molde, kde hrál jako teenager a startoval kariéru, chodil jako první a odcházel mezi posledními. Dokázal spořádat neskutečné množství jídla a za roku a půl roku zvládl nabrat přes 12 kilo.

Slušný počin na někoho, kdo měří 194 centimetrů. „Je velice ctižádostivý a jde si tvrdě za svým,“ vzpomínal pro španělský deník AS kondiční kouč z Molde Erase Steenslid. Dřina se Haalandovi vyplatila, ve světě v současnosti není moc lepších hráčů.

Parádní sezonu prožívá Haaland i letos a nebýt zranění, mohla by být ještě o něco lepší. V Bundeslize dal ve 14 zápasech 16 gólů, v Lize mistrů 3 ve 3 zápasech a v DFB Pokalu ve 2 utkáních hned 4.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.