Sports

Petr Nedvěd z rodinných důvodů končí po čtyřech letech u hokejové repre


Po čtyřech letech končí u české hokejové reprezentace její generální manažer Petr Nedvěd. Bývalý útočník NHL se tak rozhodl z rodinných důvodů.

Nedvěd o svém konci uvažoval již delší dobu. Jeho rezignaci potvrdil v tiskové zprávě Český svaz ledního hokeje.

S lítostí musím oznámit, že již nadále nemohu z rodinných důvodů pokračovat ve funkci generálního manažera hokejové reprezentace. Po zvážení všech okolností, a hlavně z důvodu časové náročnosti výkonu funkce, jsem nucen tento post opustit. Nebylo to pro mě snadné rozhodování, ale tato funkce si žádá stoprocentní nasazení,“ uvedl Nedvěd.

Padesátiletý bývalý vynikající útočník se s národním týmem loučí paradoxně po největším úspěchu, kterého s ním dosáhl. Mužská reprezentace získala na letošním mistrovství světa bronzové medaile.

Vedení hokejového svazu toto nečekané rozhodnutí Petra Nedvěda respektuje a děkujeme mu za spolupráci. O jeho nástupci není zatím rozhodnuto, hokejový svaz by však chtěl tuto záležitost vyřídit co nejdříve,“ přidal hokejový svaz ve vyjádření.

Důvody svého konce manažer podrobněji vysvětlil pro isport.cz. „Už po mistrovství světa ve Finsku jsem tomu byl hodně nakloněn. A teď ve mně to rozhodnutí uzrálo. Kdybychom neudělali medaili, skončil bych už tehdy a okamžitě. Ve funkci generálního manažera jsem byl čtvrtým rokem, a kdyby nám to ani jednou necinklo, logicky bych z toho vyvodil osobní odpovědnost,“ potvrdil Nedvěd v rozhovoru.

Rodinná situace u bývalého forvarda převážila. Přesto dlouho zvažoval, jestli po úspěchu u národního celku nezůstane. Nakonec však svou pozici přenechal někomu jinému. Jeho nástupce svaz rychle shání, protože do startu reprezentační sezony nezbývá moc času.

Nedvěd také potvrdil, že by byl rád, pokud by zůstal zachovaný současný model z poslední sezony, kdy generální manažer reprezentace byl také nadřazený hlavnímu kouči národního týmu.

Osobně to vnímám jako krok kupředu. Mně se to logicky nehodnotí snadno a i celkem špatně se mi o tom mluví, když ta pozice byla má. Ale obecně jsem jednoznačně pro. Je na svazu, zda v tomto modelu budou pokračovat, nebo ne. Pokud ne, bral bych to za krok zpátky. Kouč by měl mít někoho nad sebou, měl by se zodpovídat přímému nadřízenému,“ přidal v rozhovoru Nedvěd.

První turnaj letošní sezony čeká českou reprezentaci v listopadu, kdy se představí na finském Karjala Cupu.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.