Sports

Po stopách táty. Mick Schumacher pojí síly s Ferrari, bude novým záložním jezdcem


Od doby, co skončil jeden z nejpoutavějších ročníků formule 1 v historii, uplynulo jen pár dní. Týmy už se ale předhánějí v představování novinek pro sezonu novou. Do nové role bylo dosazeno i příjmení Schumacher, Mick po debutové sezoně mezi elitou spojí síly s Ferrari. Nově bude plnit roli rezervního jezdce.

Uplynulá sezona F1 se zařadí mezi ty nejlepší, které kdy byly v prestižní závodní sérii k vidění. Jen pro rekapitulaci, souboj o titul mezi Lewisem Hamiltonem a Maxem Verstappenem běžel od začátku do konce a titul nakonec v posledním kole posledního závodu spadl do klína Holanďanovi.

O tom už se toho ale napovídalo až, až. Před námi je sezona nová, která odstartuje 20. března na trati v Bahrajnu. Týmy, jezdci a organizátoři ale nelení a už teď chrlí do světa novinky. Tou nejzajímavější zprávou posledních dnů je bezpochyby situace kolem Micka Schumachera.

Synek legendárního jezdce a sedminásobného šampiona F1 Michaela Schumachera předloni ovládl formuli 2 a vloni prožil debutovou sezonu v královské kubatuře. Řídil monopost Haasu, nezískal ani bod, i tak ale zaujal. A to jak stylem, tak rychlostí.

Vítej ve Ferrari, Micku!

Otec Michael prožil většinu kariéry ve Ferrari. Nablýskanou červenou formuli měl pod palce v letech 1996 až 2006. A zanedlouho by se mohl přidat i Mick. Tomu byla nabídnuta od nové sezony pozice rezervního jezdce, který by v případě potřeby nahradil Carlose Sainze nebo Charlese Lerlerca.

„Mick si vedl dobře, nejen co se týče vyrovnanosti, ale také rychlosti,“ pronesl boss Ferrari Mattia Binotto na adresu závodníka, který vloni skončil nejlépe dvanáctý. Mick bude jezdit za Haas, když to ale bude nutné, přesune se v boxech o několik stanic dál.

Mnozí o něm tvrdí, že bude skvělým jezdcem. Mladý Mick Schumacher prošel akademií Ferrari, takže tamní poměry moc dobře zná. Inženýr a jezdecký kouč v italské stáji Jock Clear už před sezonou tvrdil, že má Mick skvěle našlápnuto.

„Jablko zkrátka nepadá daleko od stromu. Je neskutečně podobný svému otci, má jeho manýry i přízvuk. A to mi připomíná dobré časy. Moc se mi líbila spolupráce s Michaelem a Mick je podobně příjemný mladý muž,“ myslí si.

Tak se nechme překvapit. Mick bude rezervním jezdcem v 11 závodech, ve zbylých 12 bude plnit roli Antonio Giovinazzi, který vloni jezdil za Alfu Romeo. Ve formule 1 ale končí a jde do formule E, takže pokaždé mít čas nebude.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close