Sports

Pokus číslo 12 úspěšný. Cristiano Ronaldo v lize konečně protrhl smůlu proti Chelsea


Proti Chelsea hrál Cristiano Ronaldo celkem sedmnáctkrát, ať už jako hráč Manchesteru United nebo Realu Madrid. Vlastně jde o jeho třetího nejčastějšího soupeře z Anglie. Portugalce ale ve velké většině provázela proti londýnskému klubu smůla, kterou protrhl až teď. Trefil se na dvanáctý pokus a United zařídil remízu 1:1.

Jednu z nejhorších sezon v novodobé historii prožívá Manchester United. „Rudí ďáblové“ už hrají jen Premier League, vypadli ze všech pohárů, ani v domácí lize to ale není žádná sláva. Remíza s Chelsea na Ligu mistrů nestačí, ba naopak. Slavný klub strádá a zatím to vypadá pouze na postup do Evropské ligy. A to v lepším případě.

Když chcete pomoct, zavolejte Ronalda

Jediný hráčem, který jakžtakž hraje předvádí svůj customary, je Cristiano Ronaldo. Včera dal v předehrávce 27. kola pátý gól ve třech zápasech, což jsou vlastně všechny vstřelené góly Manchesteru. Hattrick do sítě Norwiche, pak gól při prohře s Arsenalem a nakonec také vystřelil bod proti Chelsea.

Ronaldo a Chelsea, spojení, které v minulosti příliš gólů nepřineslo. Už sedmnáct zápasů hrál Portugalec proti úřadujícím šampionům Ligy mistrů, kteří před pár týdny vypadli s Realem Madrid, střelecky se ale prosadil teprve podruhé. Nejprve úřadoval ve finále Ligy mistrů v roce 2008, poté až teď.

Pětinásobný vítěz Zlatého míče professional nejlepšího fotbalistu v Evropě proti mnohým září, proti některým typu Chelsea se mu ale ideálně nevede.

Komu dal Ronaldo v kariéře nejvíc branek (minimálně 5 zápasů):

Klub Zápasy Góly
1. Sevilla 18 27
2. Atlético Madrid 37 25
3. Getafe 14 23
4. Barcelona 34 20
5. Celta Vigo 13 20

Komu dal Ronaldo v kariéře nejméně branek (minimálně 5 zápasů):

Klub Zápasy Góly
1. Porto 8 1
2. Sunderland 5 1
3. Charlton 5 1
4. Chelsea 17 2
5. Birmingham 8 2

Nikdo zkrátka není dokonalý a to platí i o Cristianovi Ronaldovi. Co však dokonalé je, je jeho přínos Manchesteru United. Celý tým dal letos v Premier League 54 branek, z toho se Portugalec postaral hned o 17.

  • Manchester United vs. Chelsea 1:1 (0:0). Góly: 62. Ronaldo – 60. Alonso.Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close