Sports

Předčasný Ježíšek biatlonistky Jislové. Nejprve skvělá stíhačka, pak pětka v masáku


Český biatlon prožívá na startu sezony povedené časy. Hned v úvodním závodě si připsala triumf Markéta Davidová, na tu teď svými maximy navazují i další kolegové a kolegyně. O víkendu se dařilo zejména Jessice Jislové, která si dojela pro životní výsledek. Předčasné Vánoce pro ni představovalo páté místo ze závodu s hromadným startem.

Světový pohár v biatlonu se ze Švédska a Rakouska přesunul do Francie. Přesněji do střediska Annecy, kde byl na programu sprint, stíhačka i závod s hromadným startem. Před vánoční pauzou se mohla radovat hlavně Jessica Jislová. Česká biatlonistka vylepšovala kariérní maxima.

Nejprve z toho ve sprintu bylo patnácté místo, ve stíhacím závodě si ještě o tři místa polepšila. Dvanácté nejlepší umístění představovalo hned dvě věci. Zaprvé kariérní maximum a zadruhé místenku do závodu s hromadným startem. Pro Jislovou navíc premiérovou.

Rodačka z Jablonce nad Nisou se ale výzvy nezalekla. Čistě střílela, vyšel jí i běh a dojela si pro parádní páté místo. Nikdy v životě se na vyšší příčku nedostala. Je tak jasné, že po závodě z ní tryskalo štěstí a dobrá nálada.

„Snažila jsem si co nejvíc pomoct střelbou, protože v běhu to byla pro mě dřina. Vyšlo to skvěle, od Ježíška jsem si přála účast v masáku a po premiéře jsem děsně šťastná,“ řekla pro Českou televizi Jessica Jislová, která byla do té doby nejlépe 18. ve sprintu v Östersundu.

Davidová o tři místa hůře

Na výkon Jislové navázala skvělým představením ve Francii také Markéta Davidová. Kometě letošní sezony se zatím daří na výbornou, i když podle svých vlastních slov se výkony nesou spíše v duchu houpačky. Elitní desítka je ale parádní!

„Je to se mnou jako na houpačce. Konečně mně nohy fungovaly, ale už se radši z toho moc neraduju. Škoda těch dvou ran na střelnici, obě byly blízko terče. Mohla jsem klidně dojet na pódium,“ pronesla v cíli.

Závod s hromadným startem ovládla, stejně jako stíhačku, švédská biatlonistka Elvira Öbergová, na kterou Jislová ztratila 13,9 vteřiny.

Závod s hromadným startem ve francouzském Annecy:

  • 1. E. Öbergová (Švédsko) 35:21,7 (2), 2. Simonová (Francie) +10,7 (2), 3. Rezcovová (Rusko) +12,1 (2), 4. Wiererová (Itálie) +13,3 (1), 5. Jislová (ČR) +13,9 (0)

Pořadí Světového poháru:

  • 1. Röiselandová (Norsko) 417, 2. E. Öbergová (Švédsko) 387, 3. Alimbekovová (Bělorusko) 327, 4. Hauserová (Rakousko) 321, 5. Solaová (Bělorusko) 320, …, 11. Davidová (ČR) 227, 21. Jislová (ČR) 157
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

close