Sports

Přestupová stavidla otevřena. Newcastle na úvod posílí zkušený anglický bek Trippier


Nový nejbohatší klub světa se podzimní fází sezony spíše protrápil. Peníze ze Saudské Arábie ale mají během zimy za cíl změnit počínání klubu v Premier League k lepšímu. Newcastle podle britských médií zahájil posilování kádru zkušeným reprezentačním obráncem Kieranem Trippierem. Ten by měl přijít z Atlética Madrid za 12 milionů liber.

Bohatší než Manchester City, nižší finanční prostředky má také Paříž. Řeč je o klubu Newcastle United, který před pár měsíci odkoupil investiční fond ze Saudské Arábie. Straky se chtějí během pár let prodrat mezi elitu, na startu ale výchozí pozici příliš dobrou nemají.

Newcastlu patří v tabulce anglické nejvyšší soutěže předposlední místo a bude bojovat o záchranu. Co je klíčem k úspěchu? Kvalitní fotbalisté. Těch není na východě Anglie zrovna vysoký počet, do černobílého dresu se tak během zimního přestupového období musejí navléct noví.

Tím prvním výraznějším rekrutem by se měl stát Kieran Trippier. Zkušený krajní bek, který až doteď působil v hlavním městě Španělska. S Atléticem Madrid byl ve spojení od roku 2019, kdy mu dal přednost před Tottenhamem. Kromě toho hrál Trippier i v Burnley nebo rezervě Citizens.

Zkušenost stojí 12 milionů liber

Newcastle od Trippiera očekává zejména dodání potřebné zkušenosti. A tu by měl obránce, který má na kontě 35 startů za národní tým Albionu, rozhodně představovat. Přestupní částka, za kterou si klub Trippiera pořídil, by se měla pohybovat na úrovni 12 milionů liber.

„Jednání započala už v prosinci. Až teď ale noví majitelé první posilu dotáhli do konce,“ informuje na Twitteru uznávaný expert na přestupy Fabrizio Romano. Mnozí věří, že se tímto krokem otevře cesta pro další fotbalisty, které by mohla vidina budoucnost Newcastlu lákat.

O kom se mluví? Na radaru Strak se objevuje třeba Jesse Lingard z Manchesteru United, Mauro Icardi z Paris Saint-Germain, výrazně se ale zmiňuje i jméno mladého stopera Lille Svena Botmana. Právě tito hráči by mohli kouči Howeovi pomoct týmu na vzestupu.

Newcastle ještě přestup Trippiera oficiálně nepotvrdil, to by se ale mělo změnit v horizontu následujících dnů či dokonce hodin.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

close