Sports

Přestupy končí za 3 dny, Kubalík stále nejistý. Blackhawks zvažují obchod s Oilers


Pouhé 3 dny dělí kluby NHL od konce přestupového období, na poslední transfery je tak prostor právě teď. Nejistou budoucnost má v Chicagu dříve vyhlášený střelec Dominik Kubalík. Vysvobození by pro něj představoval odchod a ten je podle zpráv ze zámoří na spadnutí. O českého útočníka má zájem Edmonton nebo Anaheim.

Ještě v minulých sezonách platil Kubalík za stroj na góly. Byl autorem důležitých branek, nejprve jich dal 34, o sezonu později 17. Jenomže letos už odehrál 61 utkání a na kontě má tref pouhých 11. Což není ideální ani pro jednu stranu, jak pro Kubalíka, tak pro Chicago Blackhawks.

„Snažím se hrát jednoduše, moc to nekomplikovat. Střílet, jak jen to jde. Být kolem branky. To je asi ta nejlepší věc, abych to zlomil. Ale to už jsem říkal mnohokrát,“ smutnil před týdnem Kubalík. Trápení zatím nezlomil a dost možná na severu Spojených států ani nezlomí. Mluví se o výměně.

O bývalého hráče Plzně mají zájem v Anaheimu, hlasitě se ale ozývá také volání z Edmontonu, Ano, toho Edmontonu, který má v týmu nejlepšího střelce ligy Connora McDavida a Leona Draisaitla, který už řadu let patří mezi lídry bodování. Spojení sil s Kubalíkem by se tak mnohým mohlo zamlouvat.

„Všechno zlé je k něčemu dobré. Můžu si z toho i něco vzít a stát se lepším hokejistou. Za ty dva roky jsem si tady na to už zvyknul. Někdy to můžete ovlivnit, někdy ne. Snažím se to vypouštět z hlavy,“ komentoval vzniklé spekulace o přestupu před několika dny.

Čas ještě je

Uzávěrka přestupů končí v NHL už 21. března ve 21 hodin středoevropského času, tudíž nějaký čas ještě oběma či třem stranám zbývá. Edmonton stojí v řadě o služby Kubalíka na prvním místě, druhý je Anaheim, který v posledních měsících posiluje, jak se jen dá.

Český útočník, který v srpnu oslaví své 27. narozeniny, se tak může rozmýšlet. Kdyby ho Chicago poslalo do Edmontonu, dostal by se do sedmého nejlepšího týmu Západní konference, v případě přesunu do Anaheimu by si polepšil také. Chicago je čtrnácté, Ducks jsou dvanáctí.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close