Sports

Prime fanoušci v západní Evropě? Do Sevilly vezlo choreo Frankfurtu sedm nacpaných kamionů


Pokud si na internetu chcete najít výraz „oddaní fotbaloví fanoušci“, dost možná vám na prvním místě vyběhnou obrázky ze včerejšího finále Evropské ligy mezi Frankfurtem a Rangers. Nutno říct, že v triumfu prvního jmenovaného týmu sehráli výraznou roli právě němečtí fandové.

Když před pár týdny přijeli příznivci Frankfurtu do Barcelony, způsobili poprask. Na zápas jich mohlo jen pět tisíc, po přemlouvání a odkupech lístků se jich nakonec na sedačky posadilo kolem dvaceti tisíc. Dalších dvacet bylo v ulicích španělského města. Téměř to samé se odehrálo v Londýně, kde hrál Eintracht s West Hamem. A doma? Po závěrečném hvizdu a postupu vlétli fandové přímo na plochu.

Jen málokterý tým má takhle oddané podporovatele. Důkazem je také včerejší finále Evropské ligy. Do Sevilly přijelo zhruba 60 tisíc lidí, klub umožnil naplnit také domácí stadion v německém městě, kam dal velkoplošnou obrazovku a fandové sledovali dění tam. Už to dává dohromady nějakých 100 tisíc lidí.

Němci se předvedli také choreem, které vytáhli při vstupu hráčů na hřiště v Seville. Obří kulatý motiv, tisíce bílých vlaječek. Mluví se o tom, že tenhle enormně velký banner muselo přepravit na jih Španělska celkem sedm nákladních vozů přímo z Frankfurtu, které museli fandové ve svých vlastních peněz zaplatit. Naprosto neskutečné.

„Není to o jednom hrdinovi, všichni jsme hrdinové. Včetně fanoušků, bez nich bychom to nedokázali,“ usmíval se po zápase gólman Kevin Trapp, který lapil jedinou penaltu a finále rozhodl.

Nejlepší na západě?

Východ patří Srbům, Partizan, Crvena Zvezda, jižané jsou z pohledu fanoušků hodně vysoce postavení. Co se týče západní Evropy, tak emotivní fandění zase tak obvyklé není. Ano, výjimku existují ve Skotsku, sem tam také v Anglii, samozřejmě Jižní Americe, jinak to ale taková sláva není. Fandí se spíše při velkých zápasech, při úspěších.

Frankfurt je jiný. I když letos v Bundeslize nehrál tak ideální fotbal, ochozy byly na každý možný zápas vyprodané a těsnalo se v nich přes 51 tisíc lidí. Eintracht má zvuk a jeho fandů si začínají všímat po celém světě. Hluk, který stadion při zápasech vydává, je podle místních slyšet i 30 až 40 kilometrů odsud.

Teď se mohou fandové těšit na Ligu mistrů.Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.