Sports

Příšerná forma, o které nikdo nemluví. Anglický miláček Kane prožívá podzim jako z hororu


Za své výkony je fanoušky trestán Timo Werner, když se v pár zápasech netrefí, schytává kritiku i Cristiano Ronaldo. Když ale padne volba na kapitána Anglie Harryho Kanea, média i fanoušci na Ostrovech mlčí. Jejich miláček se za podzim v Premier League trefil dvakrát a nebýt zápasu EKL proti Muře, statistiky jsou přímo katastrofální.

Britské ostrovy žijí fotbalem. O něčem takovém nepochybuje snad žádný sportovní fanoušek. Tenhle fakt ale s sebou nese to dobré i to špatné. Jednoduché to nemají zejména hlavní aktéři, tedy fotbalisté. Za své výkony jsou často i neprávem kritizováni. Své by mohl vyprávět třeba Timo Werner.

Výše zmíněná teze ale neplatí pro jedince, který hraje za Tottenham a zároveň dělá kapitána anglickému nároďáku. Harry Kane prožívá příšerný podzim, v Premier League se gólově zasekl, sláva to není ani z pohledu výkonosti. Miláčka ale přeci kritizovat nelze, že?

Kane platil v minulých letech za stroj na branky, který nešlo nijak zastavit. Letos to ale není žádná sláva a 28letý kanonýr dal ve 14 zápase anglické nejvyšší soutěže pouhopouhé dva góly. Jeden do sítě Newcastlu, ten druhý Liverpoolu. Lepší to není ani s asistencemi, kterou má jednu jedinou.

Bývalý postrach má na kontě stejně ligových gólů jako Tomáš Souček, stoper City Dias nebo kritizovaný Fred z United. Britská média ale mlčí a do parády si stále berou jiné hráče. Kapitána totiž na zem zkrátka srazit nemůžete.

  • Zápasy Premier League v základní sestavě: 14
  • Zápasy, ve kterých Kane odehrál celých 90 minut: 13
  • Góly v Premier League: 2
  • Asistence v Premier League: 1

Tottenham končí v Evropě

Aby toho nebylo málo, Kane a spol. si na jaře nezahrají evropské poháry. Chtělo by se říct, že Tottenham byl v Evropské konferenční lize jasným favoritem a největším tahákem, ve skupině ale nakonec skončil třetí a končí. Dál jde Rennes a Arnhem.

UEFA rozhodla o konci anglického týmu v Evropě po tom, co by odložen poslední a klíčový zápas s Rennes kvůli covidu. Tottehnamu chyběli hráči, nechtěl hrát s juniorkou, takže utkání odložil. Náhradní termín ale bohužel pro něj nalezen nebyl, takže následuje konec.

Na druhou stranu, nebýt téhle soutěže, Kane by neměl na kontě skoro nic. Letos dal celkem devět gólů, z nichž hned šest padlo v kvalifikaci o Evropskou konferenční ligu a pak samotné soutěži. Další už ale nepřidá. Spurs se budou soustředit už jen na ligu, kde jsou v současné době sedmí.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.