Sports

Pro většinu olympijská vítězka, pro jiné “mrcha z Kanady”. Komentátoři mají z ostudy kabát


Nedávné mistrovství světa v krasobruslení už figuruje jen v propadlišti dějin, dopad má ale ještě do přítomnosti. Odehrálo se mnohé, nepříjemný pád v boji o zlato, zásah lékařů. Další nepříjemností je ale také výkon britských komentátorů. Ti si zapomněli vypnout mikrofony a v přímém přenosu nazvali trenérku a olympijskou šampionku Meagan Duhamelovou „mrchou z Kanady“.

Neděje se příliš často, že by akce typu světový šampionát v krasobruslení zaplňovala přední strany novin po celém světě. Na tom letošním se toho ale odehrálo až, až. Boj o zlato, šílený pád na bradu, odvoz na lůžku do nemocnice. Takhle nějak vypadalo finále dvojic. To však zdaleka není všechno.

Velikou nepříjemnost musí řešit britští komentátoři, kteří si zapomněli ztlumit mikrofony. Něco takového se čas od času stane, nikdo není dokonalý. Jenomže v tomto případě jde o faux pas neskutečných rozměrů. Dvojice totiž nazvala olympijskou vítězku z Pchjongčchangu a současnou trenérku Meagan Duhamelovou „mrchou z Kanady“.

Kanaďanka mimo jiné komentuje dění v krasobruslení a do dvojice Simon Reed a Nicky Slater se opřela za vyjádření lítosti nad neúčastí ruských a běloruských sportovců na mistrovství. Odpověď? Oba v domnění, že je nikdo neslyší, pronesli ona slova. Jenomže bohužel pro ně je slyšel celý svět.

ISU po šoku rázně zakročila

Další osud komentátorů zpečetila Mezinárodní bruslařská unie, zkráceně ISU, která se zasloužila o to, aby tito dva Britové, kteří z úst vypustili slova „b*tch from Canada“, v budoucnu už nikdy nekomentovali žádnou událost pod její taktovkou. Vše by mělo platit počínaje další akcí.

„ISU je šokována jazykem používaným oběma komentátory, který vůbec neodráží její názory. ISU důrazně odsuzuje jakékoli výroky diskriminační nebo předpojaté povahy,“ píše se v prohlášení ISU. Podle Duhamelové se omluvil jak prezident unie, tak jeden z dvojice komentátorů.

„Obdržela jsem osobní omluvu od Simona Reeda a prezidenta ISU. Nemyslím si, že veřejná omluva je v tomto okamžiku nutná. Vážím si jejich omluvy a respektuji ji,“ napsala na svůj Twitter Kanaďanka. Sama prý považuje celou věc za uzavřenou a po vyhazovu rozhodně nevolá.

O to už se však postarali jiní.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close