Sports

Protest u tyčky Evertonu pomohl. Oslavy nebraly konce, trenér Lampard si zlomil ruku


Podobně dramatický jako odvetný souboj Slavie v Evropské konferenční lize byl také ligový souboj v rámci Premier League mezi Evertonem a Newcastlem. K vidění bylo téměř všechno, od červené karty, show videa až po protest u tyčky. Jeden z fanoušků se připoutal k brankové konstrukci na protest proti olejovým společnostem.

Bitva, o které se bude ještě dlouho mluvit. Everton a Newcastle jsou dvěma týmy, které v současné době okupují pozice ve spodní části tabulky. Domácí „Karamelky“ ještě v březnu nevyhráli, naopak „Straky“ měly celkem slušnou sérii. Obě tyto statistiky se ale včera večer radikálně změnily.

Utkání to bylo bojovné, gólů se ale příliš nerodilo. První půle skončila bez branek, věci se ale začaly dít až v té druhé. Nejprve kauza fanoušek. Časomíra se blížila k 60. minutě, když se pořadatelé všimli jednoho z fanoušků, který se krkem přivázal k brankové konstrukci a protestoval. Člen skupiny aktivistů vyrazil na plochu s nápisem „Stop Oil“ na tričku a chtěl upozornit na životní prostředí a nadměrnou těžbu. „Naše děti přicházejí o budoucnost,“ napsali jeho kolegové na Twitter.

Pořadateli byl nakonec umravněn a odveden, hra se mezitím přerušila. A právě to pak mělo za následek velké věci. Everton se hnal za vítězstvím, jenomže v 83. minutě přišel šok. Červenou kartu si prohlédl Alan a po dlouhém vyjednávání s videem byl verdikt sudího potvrzen. Everton tak dohrával v nevýhodě.

Nastavení téměř 20 minut

Kvůli všem prostojům se rozhodčí rozhodl nastavit neskutečných 18 minut, místo kritiky se ale stal nechtěným hrdinou domácích fans. Everton totiž v deváté minutě nastaveného času rozhodl a poslal Goodison Park do varu. První výhra od 12. února má pro Everton cenu zlata.

Slavilo se ve velkém a radost měl také kouč Frank Lampard, který nedávno na lavičku Toffees usedl. Na vítězství proti Newcastlu ale bude vzpomínat i z jiného důvodu, při oslavách si totiž zlomil ruku. „Moc si toho nepamatuji, asi mám měkké kosti,“ smál se po zápase.

Everton se díky výhře posunul na rozdíl tří bodů od zóny sestupu, kde se v současné době nacházejí celky Watfordu, Burnley a Norwiche. Newcastle sice nevyhrál, také však může být v klidu. Na jaře má parádní formu až už je čtrnáctý.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close