Sports

Rezerva Sparty podlehla Klokanům, Dukla se postarala o překvapení. Zimní Tipsport liga baví


Zima, mráz, hromady sněhu a do toho branky a emoce. Na několika hřištích v Česku odstartovala zimní Tipsport liga. Úvodní kolo připravilo gólové hody, nezklamal Baník, Bohemka ani Mladá Boleslav. O překvapení prvního dne se postarala Dukla, která si vyšlápla na severočeský Jablonec.

Nejlepší česká fotbalová mužstva se pomalu schází po vánoční pauze na zimní přípravu. Některá rovnou míří na soustředění do zahraničí, některá však zůstávají v Čechách, aby se mohla zúčastnit tradiční Tipsport ligy. Hraje se v Praze na Xaverově, v Mladé Boleslavi, Ostravě, Brně a Seneci.

V soutěži, v níž často za dva poločasy vidí diváci až čtyřiačtyřicet různých fotbalistů, nechybí legendární účastníci v čele s Baníkem Ostrava, Jabloncem či Bohemians. Všichni zmínění také již nastoupili k prvním duelům ve skupinách, avšak jen dva si zatím připisují plný počet bodů.

Své první letošní klání zvládla vršovická Bohemka, když v mrazivém sobotním utkání porazila rezervní tým Sparty 2:0. Skóre otevřel krásnou střelou z hranice vápna chvilku před poločasem Evgeni Nazarov, hráč, který je u Klokanů na zkoušce. Branku číslo dvě pak přidal Matěj Koubek.

Druhým úspěšným klubem byl Baník Ostrava. Slezská modla má za sebou již dva zápasy, poprvé se utkala ve čtvrtek 6. ledna s Karvinou, druhý souboj ji čekal v sobotu 8. ledna, když čelili svěřenci Ondřeje Smetany Pardubicím. A „Chachaři“, i přestože do turnaje zatím nasazují samá překvapivá jména, nezaváhali. Regionální sousedy porazili 5:2, tým z východu Čech pak 4:2, a tak vedou tabulku skupiny C s šesti body.

Druholigová Dukla přetlačila Jablonec

Překvapení na úvod si přichystala pro diváky Dukla. Tým z Julisky zaskočil mužstvo Petra Rady a vyhrál 3:2 díky gólům Adedirana, Kima a Buchvaldeka z prvního poločasu. Skóre jen korigovala jablonecká naděje let budoucích David Nykrin, kterému je teprve sedmnáct let. Mladíček navíc dostal hned na úvod kapitánskou pásku, tudíž jej nemine příspěvek do klubové kasy.

A přestože může působit triumf červenožlutých velice euforicky, trenér Dukly Praha Bohuslav Pilný zůstává nohama na zemi: „Výhru nepřeceňujeme. Jsem rád, že se nám nikdo nezranil. Dali jsme prostor mladým klukům, hlavně ve druhé půli byla až na pár výjimek sestava hodně omlazená. Kvalitou nebyla tak dobrá jako ta první, ale to není podstatné. Makáme dál. Příští týden nás čekají další dva zápasy.“Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

close