Sports

Rok Gerwyna Price? Velšan dominoval i na World Series Finals a drží post jedničky


Čtyři televizní zavření na devět šipek, vítězství na New Zealand Darts Masters, finále World Matchplay a nyní i titul z World Series of Darts Finals. To vše v roce 2022. Gerwyn Price si před pár měsíci vzal zpět pozici světové jedničky, na které se vyhříval Peter Wright. A Velšan ukazuje, že ne náhodou.

Po triumfu na mistrovství světa 2021 přišel lehký výsledkový útlum v kariéře obávaného šipkaře. Price vyhrál v covidovém roce „jen“ Grand Slam, ostatní major podniky PDC patřily jiným hráčům. Zejména Claytonovi s Wrightem.

Skotský „Snakebite“ navíc Velšanovi přebral pozici světové jedničky, neboť se stal mistrem světa. Price však začíná znovu vystrkovat drápky. Mezi diváky začíná na jeho účet padat přezdívka „král devítek“. A to z jednoduchého důvodu. Na mistrovství světa zavřel leg tím nejrychlejším možným způsobem proti Michaelu Smithovi. V Premier League, během jediného večera, trefil devítku hned dvakrát a čtvrtý televizní nine-darter si připsal na Matchplayi.

Sebevědomí velšské superstar roste

Když Gerwyn Price vyhrál jeden mítink světové série, konkrétně New Zealand Darts Masters, zahlásil, že touží po titulu i z finálového turnaje. Jak řekl, tak konal.

Inkriminovaný šampionát World Series of Darts Masters se nesl ve znamení vyrovnaných bitev. A to nejen z velšanova pohledu. Mezi jedno z nejzajímavějších klání patřil například souboj Joea Cullena s Davem Chisnallem. Starší z obou Angličanů vedl 5:2, i tak dokázal s Cullenem prohrát 5:6.

Podobná dramata zažíval právě Price. Už v prvním kole prohrával s Kanaďanem Campbellem 4:5, nakonec ale Gerwyn vzal Mattovi podání a vyhrál 6:5. Další těsnou bitvu svedl Velšan se zmíněným Joem Cullenem, toho Price porazil 10:8. Následovalo semifinále s Jamesem Wadem. Angličan sice prohrával 6:10, ale pak Gerwyna brejknul a snížil na 9:10. „The Iceman“ však závěr ustál a postoupil.

Vrcholem turnaje plného napínavých bitev bylo finále. A to se vším všudy. Price čekal domácí Van Duijvenbode. Nepříjemný Van Duijvenbode… Hráči se na terči od začátku bez milosti řezali, ani jeden z mužů si nedokázal vybudovat žádný velký náskok. A tak zápas dospěl do stavu 10:10. Nizozemci sice zbývalo 116 bodů, nicméně Price trefil T20 a D15, tedy zavřel 90, hodil třetí šipku na zem a explodoval radostí. Podruhé v kariéře totiž vyhrál turnaj World Series of Darts Finals.

Nezbývá, než se ptát, zda Price opanuje i další majory, dožene titulově rozjetého Van Gerwena a o sezoně 2022 se bude mluvit jako o té „Icemanovské“…Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.