Sports

Schick k Messimu? Přestupová bomba, český střelec má zamířit za rekordní sumu do Paříže


V létě následujícího roku by mohlo dojít k obrovské přestupové bombě. Do jednoho z nejbohatších klubů světa má mít dle zákulisních informací namířeno český střelec Patrik Schick. Zájem projevili na stadionu Parc des Princes, tedy v PSG.

Český snajpr Patrik Schick sází v Bundeslize jeden gól za druhým, naposledy jeho cit pro orientaci před svatyní soupeře pocítili ve Frankfurtu. „Nate Diaz“ našeho fotbalu drží v tabulce střelců německé ligy druhou příčku za neskutečně hrajícím Robertem Lewandowskim z Bayernu Mnichov. Schick se letos prosadil již šestnáctkrát.

Každý si pochopitelně vzpomene na EURO letošního roku, kde se stal spolu se slavným Cristianem Ronaldem nejlepším střelcem. Trefa z penalty, kdy Patrikovi krvácel obličej, síla v zakončení proti Nizozemcům po výborné přihrávce Tomáše Holeše či gól Dánsku. A o fenomenální brance přes polovinu hřiště v duelu se Skoty snad ani nemusí být řeč.

Jeho ohromné nasazení, vynikající pohyb po hřišti a zejména střeleckou úspěšnost tak zcela pochopitelně registrují ty největší kluby světa. Útočník v nejlepších letech v obrovské formě? Takový by se hodil všude. Není divu, že se o Schicka začínají přetahovat kluby jako PSG, Manchester City či Juventus.

Kam to bude, Patriku? Do Paříže?

To, co se může zdát jako scénář z počítačové hry, by nemuselo býti moc daleko od situace z reálného života. Česká republika už měla své zástupce v mnoha věhlasných klubech. Manchester United, Liverpool či AC Milán. To už tu bylo. Co se ale naší zemičce ze srdce Evropy ještě nestalo, je přestup českého hráče do jednoho z nejbohatších klubů světa. Navíc po bok legendárního Messiho nebo Neymara.  

Spekulace ze zákulisí osvětlil server iSport.cz, pro který mluvil nejmenovaný zdroj ze Schickova okolí: „Obě strany už spolu byly opakovaně v kontaktu. Patrik na Leonarda (sportovní ředitel PSG – pozn. red.) svým vývojem udělal obrovský dojem.“ Přestupová částka by se mohla vyšplhat až na 80 milionů euro, tudíž na téměř 2,1 miliardy korun.

Hráčův agent Pavel Paska navíc nedávno zmiňoval Schickův kondiční vzestup, který má transferu výrazně napomoci: „Z Patrika je už komplexní útočník. Je na nejvyšší úrovni, bavíme-li se o technické a fyzické vybavenosti. Navíc ještě pořádně zrychlil.“

Držme Patrikovi pěsti, každý z nás mu jistě takovéto snové angažmá přeje.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

close