Sports

Slabší první třetina, pak uragán. Vítězný český vstup do mistrovství řídil Blümel


První zápas na mistrovství světa, první vítězství. Český národní tým vstoupil do druhého vrcholu letošní hokejové sezony ideálním způsobem. Velkou Británii porazil rozdílem třídy 5:1, ok vidění toho bylo z jeho pohledu více než dost. Jako varování ale mohla sloužit první třetina, během které se skóre neměnilo.

Česká reprezentace má za sebou první zápas na letošním světovém šampionátu. Do haly ve finském Tampere se na úvod vypravila spolu s výběrem Velké Británie, který neměl představovat jinak výrazný problém. Po prvních 20 minutách bylo však skóre beze změny, český tým se ne a ne trefit.

„Nevím, jestli se v prvním zápase projevila nervozita, ale týden jsme nehráli. Není to výmluva, jen prostě bylo vidět, že od druhé třetiny se to zlepšilo. Dostali jsme se do šancí, dali nějaké góly, což nás uklidnilo. Na můj vkus jsme je pustili do mnoha šancí, ale i tak jsme zápas kontrolovali,“ říkal po zápase kapitán Červenka.

Ve druhé třetině už to byla jiná liga, díky Blümelovi a Flekovi vedli Češi o dva góly a mohli se uklidnit. Pak se trefil ještě nejmladší český střelec na pozici obránce v historii David Jiříček, přesně pálil Černoch a podruhé v zápase se prosadil také Blümel. Nakonec z toho tak byla klidná výhra 5:1.

„Po první třetině kluci vypadali hodně nervózní. Měli dost špatných přihrávek a poskakujících puků. Rozumím tomu, to přináší úvodní duel. Po přestávce jsme začali vypadat uvolněněji a začali jsme hrát naši hru. Líbilo se mi, jak jsme zvládli druhou a třetí třetinu. To je způsob, jakým chceme hrát. Výsledek se mi zamlouvá. Líbil se mi brankář Dostál, odvedl dobrou práci, dal nám šanci vyhrát zápas. A mladí kluci jako Jiříček a Blümel si dnešní den zapamatují na celý život,“ soukal ze sebe kouč Jalonen.

Už dnes proti Švédsku

Češi nemají na odpočinek prostor, už dnes o 19:20 je čeká další zápas, tentokrát proti silnému Švédsku. Proti němu se českému týmu v posledních zápasech celkem daří, nejprve vyhráli v Ostravě v rámci Českých her, pak triumfovali také na jeho půdě v těch Švédských. Naposledy prohráli v prosinci.

https://twitter.com/IIHFHockey/standing/1525439771572637703

Také Švédové vstoupili do turnaje tou správnou nohou, na Česko se naladili jasným vítězství 3:1 nad Rakouskem.

První český zápas na MS:

  • Česko vs. Velká Británie 5:1 (0:0, 2:0, 3:1). Góly: 28. a 49. Blümel, 33. Flek, 42. Jiříček, 47. Černoch – 51. Lake.
Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close