Sports

Slávisté se ladí na Feyenoord. Těší se na atmosféru, marodka jim ale nahání strach


Už zítra čeká pražskou Slavii první utkání čtvrtfinále Evropské konferenční ligy proti Feyenoordu Rotterdam. Do Nizozemska odcestoval tým už včera, parádně naladěný na tamní bouřlivou atmosféru, ale také s vědomím, že ho trápí rozsáhlá marodka. Cíl ale bude jasný, Pražané se chtějí porvat o postup.

Osm nejlepších zbylo v nově vzniklé evropské soutěži zvané Evropská konferenční liga. Historicky první ročník přinesl mnohá překvapení, zajímavé výsledky, ale také celkem slušné výkony, kterými se prezentovala Slavia Praha. Ta se popere o postup do semifinále s Feyenoordem Rotterdam.

Jinými slovy s Holanďany, se kterými už hrála ve skupině. Jednou remizovala, jednou prohrála, tak nějak ale ví, co od soupeře čekat. „Oba zápasy byly hodně těžké. Doma jsme si dokázali, že s nimi můžeme hrát. Věříme, že se z těch zápasů poučíme,“ řekl oficiálnímu slávistickému webu asistent trenéra Zdeněk Houštecký.

Slavia hrála o víkendu náročný zápas s Plzní, se kterou remizovala 1:1, Feyenoord porazil jasně 2:0 až patnáctý Tilburg. Výhoda tak v tomto ohledu bude lehce na jeho straně. Do čtvrtfinále pohárů postoupila Slavia třikrát z posledních čtyř let, cestu do semifinále jí ale ve všech případech někdo zatarasil.

Rozsáhlá marodka trápí Slavii nejvíc

Během tažení do čtvrtfinále Evropské konferenční ligy už Slavia po základní skupině vyřadila turecké Fenerbahce a rakouský Linec, v obou případech se ale s tak obřími problémy v kádru nepotýkala. „Máme spoustu zraněných, dva vykartované a nemůžeme využít hráče, které nemáme na soupisce,“ hlesl Houštecký.

Jen namátkou budou chybět vykartovaní Ousou a Plavšić, Masopust se vrátil zraněný z reprezentačního srazu, Ševčíka skolila viróza, Dorley si odnesl bolístku ze zápasu s Plzní. Na druhou stranu se ale mnozí uzdravili a přesně na to bude chtít Slavia sázet.

„Je to professional nás nešťastné, ale musíme se s tím poprat. Doufejme, že už pojedeme na semifinále, hrozně bychom si to přáli. Všichni do toho dáme sto procent a doufáme, že se nám to podaří a postoupíme,“ doplnil asistent trenéra Zdeněk Houštecký.

Atmosféra bude skvělá, věří Kačaraba

Nikdo nepochybuje o tom, že Slavii na hřišti Feyenoordu čeká řežba. Vyzkoušela si jí v základní skupině, po hráčích létaly zapalovače, při každém doteku s míčem se na hosty bučelo. Taková je zkrátka a jednoduše pověst svatostánku s názvem De Kuip v přístavním městě Rotterdam.

„Těším se na tu atmosféru, minule jsem tam nebyl, koukal jsem se jen v televizi. Vypadalo to fakt skvěle. Kluci a realizační tým říkali, že jsou ti fanoušci trošku blázni, protože na ně házeli zapalovače a tak dál. Já si myslím, že tam bude tremendous atmosféra,“ říká stoper Taras Kačaraba.

Slavii čeká první bitva s Feyenoordem zítra v 18:45, odveta se bude hrát za týden v Praze.Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close