Sports

Sníh, zima a Lewandowského nůžky. Polský stroj na góly si v Kyjevě řekl o Zlatý míč


O včerejších zápasech milionářské Ligy mistrů se, jak tomu ostatně vždy bývá, hodně mluví. Ronaldo dotáhl Manchester United k výhře a postupu, Chelsea rozstřílela Juventus. Stejně tak se ale dařilo i Bayernu, jeho největší hvězda Robert Lewandowski navíc na zasněženém hřišti Kyjeva vystřihla parádní nůžky.

Bayern má letos v Lize mistrů skvělou formu. Jako jediný tým má zatím na kontě po pěti zápasech ve skupině pět výher, což znamená jasný postup. Německý výběr o víkendu nečekaně prohrál regionální derby s Augsburgem, na trapas ale v Kyjevě hodně rychle zapomněl.

„Nebyl to jednoduchý zápas. Podmínky na hřišti i stav našeho kádru, obojí bylo na hraně. O přestávce ke všemu musel střídaný zraněný Hernández a my jsme neměli třetího stopera. Štve mě, že jsme nepřidali třetí gól, čímž bychom odpor Kyjeva zlomili,“ hodnotil utkání kouč Nagelsmann.

Zima, sníh, špatný stav hřiště, ale také marodka. Bayern nemohl na tripu na Ukrajinu počítat s několika hráči, kteří se dostali do kontaktu s osobou pozitivní na nemoc covid-19. Největší star se ale nic takového netýkalo.

Neskutečný kousek „Lewy“

K výhře přispěl také polský snajpr Robert Lewandowski. Ten se trefil už ve 14. minutě a postaral se o zápis do dějin. Ještě nikdo nikdy nedokázal dát 9 gólů v 9 zápasech Ligy mistrů v řadě. Až útočník Bayernu, navíc způsobem, o kterém se bude ještě dlouho mluvit.

„Lewa“ si ve vápně našel poskakující míč a poslal ho do sítě. Ne ale jen tak normálně, ale nůžkami, které se ihned staly hitem sociálních sítí. „Naprosto neuvěřitelná trefa. Ukázal svoji světovou extra třídu,“ pronesl krajan hrající za Dynamo Kyjev Tomasz Kedziora.

Polský hrdina má životní formu. Letos už se trefil v 19 zápasech už 25krát a navazuje na úspěchy z loňského ročníku. Tehdy přepsal střelecký rekord Bundesligy a celkově nasázel ve 40 bitvách neuvěřitelných 48 branek. Jenže ouha, vloni se Zlatý míč neuděloval.

A to zřejmě bude Lewandowského stát všechno. Minulý rok měl k ocenění nakročeno skvěle, letos by ale měl trofej převezmou opět Lionel Messi. Ten se s Polákem může měřit v počtu gólů za rok, faktem ale je, že výkony „Lewy“ jsou o něco konstantnější.

Snajpr Bayernu bude čekat do poslední chvíle. Anketa o Zlatý míč a vyhlášení výsledků je na programu už příští víkend v Paříži. Ano, v Messiho novém domově.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close