Sports

Sparta podle kouče jde správným směrem. Ještě nás čeká hodně práce, říká Brian Priske


Je to už skoro takový sparťanský kolorit. Kompletní obměna realizačního týmu a naděje, že tentokrát už to začne klapat a hrdý klub zase začne být úspěšný. Před letošní sezonou tuhle cestu ke změně představuje dánská varianta. Kormidla na Letné se ujal Brian Priske. „Hráči se našemu stylu přizpůsobili dobře. Nyní musíme zajistit, aby se nám vše dařilo i po celý zápas,“ hodnotí Brian Priske.

Sparta má za sebou soustřední v Rakousku. Připsala si každý možný výsledek. S Rijekou vyhrála 2:0, s Wolfsbergerem prohrála 0:1 a nakonec remizovala s Paksi 1:1. Trenér týmu na klubovém webu sparta.cz uvedl, že je převážně spokojený. „Udělali jsme několik dobrých kroků a posunuli se kupředu. Předvedli jsme několik dobrých výkonů,“ nechal se slyšet Brian Briske s tím, že některé prvky je podle něj třeba ještě doladit.

Dánský trenér už při své inauguraci mluvil o tom, že by se svým novým týmem chtěl hrát agresivní fotbal v napadání, aktivní po ztrátě míče a snažit se držet kontrolu nad zápasy. S přístupem svých svěřenců je spokojený. „Hráči se našemu stylu přizpůsobili dobře, jak po fyzické, tak po taktické stránce v celé řadě aspektů. Nyní musíme zajistit, aby se nám vše dařilo i po celý zápas tak, abychom jej byli schopni dotáhnout k výsledku, který si zasloužíme. Kráčíme správným směrem, ale je před námi ještě spousta práce,“ říká Brian Priske.

Při posledním utkání s maďarským Paksi však s výkonem spokojený být nemohl. Nebo hlavně s produktivitou. Jeho svěřenci si totiž vytvořili řadu šancí, ale nedokázali vstřelit více než jednu branku. „Sledoval jsem zápas, který jsme měli pod kontrolou skoro po celých devadesát minut. Šancí jsme si vytvořili více než dost a je zázrakem, že jsme vstřelili pouze jednu branku. Dát jsme jich mohli minimálně pět a k tomu jsme navíc neproměnili penaltu. Měli jsme opravdu mnoho dobrých příležitostí, ale z nějakého důvodu to tam zkrátka nepadalo. Zároveň jsme soupeři úplně zbytečně věnovali několik šancí včetně té gólové. To mě samozřejmě trochu zklamalo,“ hodnotil kouč konečnou remízu.

Potěšit ho mohl fakt, že Jan Kuchta otevřel svůj gólový účet ve Spartě. Lukáš Sadílek vyslal z pravé strany centr do vápna, kde našel právě hrotového útočníka. Kuchta vyhrál osobní souboj se soupeřovým obráncem a pak s přehledem uklidil balon do sítě. „Když útočník střílí branky, je to dobré jak pro klub, tak pro samotného hráče, takže i pro Kuchtu. Je vždy dobré vstřelit ten první co nejdřív a doufejme, že si jich pro nás připraví ještě mnohem víc,“ věří Brian Priske.

Právě střelecká potence je to, co nyní Sparta potřebuje zlepšit. Aby dokázala splnit své cíle. Ostrý start ji čeká už příští čtvrtek. V domácím prostředí přivítá ve 2. předkole Konferenční ligy Viking FK.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.