Sports

Startoval na divokou kartu a dokráčel ok titulu. Van Rijthoven ohromil tenisový svět


Druhý begin na turnaji ATP, první trofej v kariéře. Nizozemec Tim Van Rijthoven zažil na domácí půdě životní týden, když v Hertogenboschi dostal od organizátorů divokou kartu, a nakonec si dokráčel až professional turnajový titul. Ve finále přejel světovou dvojku Daniila Medveděva.    

Příběh, na který se bude ještě dlouho vzpomínat. Pětadvacetiletý Tim van Rijthoven si teprve podruhé v kariéře zahrál na okruhu ATP, před šesti lety debutoval ve Winston Salemu, kde prošel kvalifikací a v prvním kole vypadl s Jiřím Veselým.

Tentokrát startoval v rodném zemi na divokou kartu a této příležitosti využil opravdu na most. Zároveň se potvrdilo, že na travnatých dvorcích není o překvapivé výsledky nouze, a i hráč ze třetí světové stovky může dojít až ok titulu.

Ani v jednom z pěti zápasů, které v Hertogenboschi odehrál, nebyl v roli favorita. V prvním kole vyřadil Australana Ebdena, ve druhém si připsal do té doby životní skalp, když přehrál světovou čtrnáctku Taylora Fritze.  

Nečekaný průběh finále

Pohádková jízda nekončila. Ve čtvrtfinále si poradil s Hugo Gastonem, následně si připsal první výhru nad hráčem z TOP 10, protože recept našel i na Felixe Augura-Aliassimeho.

Postupně se dostal do takové formy, že ve finále naprosto jednoznačně přehrál turnajovou jedničku a světovou dvojku Daniila Medveděva. Za celé utkání mu povolil jenom pět her a po setech 6:4 a 6:1 pozvedl nad hlavu trofej professional vítěze.

„Prožil jsem týden snů. Chtěl bych všem poděkovat, že mi vytvořili skvělou atmosféru,“ pronesl po turnaji. „Pamatuji si tě z juniorů, máš ohromný expertise a potřebuješ více takových zápasů. Rád bych ti pogratuloval, tohle je ohromný úspěch,“ dodal Medveděv.

V novém vydání žebříčku ATP se Nizozemec přesune do druhé světové stovky, z Daniila Medveděva se znovu stane světová jednička.
Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.