Sports

Story á la Hollywood. Milán spasil brazilský Mesiáš, který dříve prodával ledničky


Nebyl to jen zápas Manchesteru City a Paříže, který včera večer rozzářil televizní obrazovky fotbalových fanoušků do celém světě. Kromě bitvy dvou gigantů se na přední stránky novin dostal i příběh hráče AC Milán. Italský tým bojuje o postup ze skupiny Ligy mistrů a vydřel klíčovou výhru na hřišti Atlética Madrid. K té přispěl také brazilský Mesiáš.

Dříve velké fotbalové jméno, které se každoročně rvalo o trofeje s domácí soutěži na Apeninském poloostrově, ale také v Lize mistrů. Bývalý sláva AC Milán se ale v posledních letech z klubu téměř vytratila. Maximem byla Evropská liga, titul vyhrál tým naposledy v sezoně 2010/11.

Po Juventusu druhý nejúspěšnější italský klub se ale rozhodl, že dějiny opět změní. Postoupil do Ligy mistrů, hraje líbivý fotbal a stále drží naděje na postup ze skupiny milionářské soutěže. A to díky vítězství na půdě Atlética Madrid, které zdolalo AC nejtěsnějším rozdílem 1 ku 0.

Pokud v kádru Milána existuje někdo, komu by se mělo po důležitém triumfu děkovat, je to hráč s téměř biblickým jménem Junior Messias. Jeho příběh je vážně neskutečný, a pokud by chtěli filmaři z Hollywoodu nějaký námět na životopisný snímek, měli by jeho kariéru rozhodně prozkoumat.

Kurýr, který se stal profíkem ve 27 letech

Brazilec začínal s fotbalem ve své domovině a hrával v dorostu Corinthians. Jak tomu tak bývá, podobně jako jeho krajané se i on přesunul do Evropy. Ne však za fotbalem, ale kvůli práci. Ještě do svých 25 let se živil jako člen doručovací společnosti, která rozvážela ledničky.

Chodíval si kopat s peruánskými kamarády na předměstí Turína, o pár let později začal hrát pátou a čtvrtou ligu. Oblékal dres Chierri Calcio a AC Gozzano, s druhým jmenovaným pak postoupil do Série C, třetí a první profi soutěže v Itálii, a stal se fotbalistou. Ve svých 27 letech.

Pak už to šlo celkem rychle. Nechal se přemluvit k profesionální kariéře, které se nejprve kvůli práci stranil, pak začal hrát ve druhé lize za Crotone a před letošní sezonou zaujal v Sérii A, kam s týmem postoupil, i bafuňáře z AC Milán. Tam se z něj stal jakýsi žolík.

Neznámý hráč zachránil naděje Milána

Když se řekne jméno Junior Messias, tápou i fanoušci AC. Po včerejším večeru už ale budou všichni vědět, o koho jde. Brazilec zatím za Milán nastoupil ve třech ligových zápasech, v Lize mistrů si odbyl debut. Ano, v prvním zápase dokázalo veledůležitý souboj rozhodnout.

„Je to nejdůležitější a největší moment v mé kariéře, ale pokora je důležitá. Nesmím se nechat srazit kritikou, ani nadchnout komplimenty. Svůj gól věnuji své rodině a všem lidem, kteří ve mě věřili,“ svěřil se včerejší hrdina Rossoneri.

Před svým svěřencem smekl i kouč Stefano Pioli. Zkrátka a dobře, fotbal často nemá logiku. Dokazuje ale, že když si jdete za snem, může se stát opravdu všechno.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

close