Sports

Suverénní Ledecká. V Itálii ovládla už 20. závod paralelního obřího slalomu


Vítězstvím skončilo pro Ester Ledeckou závod Světového poháru v italském Cortině d´Ampezzo. Na snowboardu nenašla ani jednu přemožitelku, ve finále její soupeřka nedokončila jízdu. Nejrychlejší byla také v kvalifikaci.

Do závodů Světového poháru na snowboardu se dvojnásobná olympijská vítězka vrátila ve čtvrtek, kdy se představila v italské Carezze. Jasně zvítězila v kvalifikaci a postupně se probojovala až do finále, ve kterém však neuspěla s Rakušankou Danielou Ulbingovou.

„Jsem moc spokojená. Závod byl skvělý. Neměli jsme moc času potrénovat na prudkých kopcích, takže v tomhle to byla to trošku premiérka. Jsem ráda, že jsem zpátky, a že se mi to takhle povedlo. Závod vyšel fajn, škoda poslední jízdy,“ uvedla poté.

Další představení ji čekalo v sobotu. Opět se jelo v Itálii, tentokrát v městečku v provincii Belluno. Šestadvacetiletá Češka znovu vyhrála kvalifikaci, takže si ve všech závodech mohla vybírat dráhu, kterou se vydá do cíle.

Cestou do finále vyřadila tři soupeřky. V osmifinále nedala šanci Rusce Mileně Bykovové, ve čtvrtfinále nezaváhala s Japonkou Tomokou Takeučivovou. Nezastavila ji ani domácí Nadya Ochnerová, takže ji čekalo finále.

Očekáváný souboj s teprve osmnáctiletou Ruskou Sofiou Nadyršinovou, která skončila v kvalifikaci druhá, však příliš napětí nepřinesl. Mladá závodnice zhruba v polovině trati upadla, takže Ester Ledecká si s naprostým klidem dojela pro jubilejní dvacátý triumf ve Světovém poháru na snowboardu.

„Skvělý svah, parádní práce organizátorů i mého týmu, díky všem. I mamce, která je tu taky,“ řekla v cíli a zmínila i svou maminku, která se na ni přijela podívat.

Do závodů v italské Cortině se zapojili také další tři Češi. Mezi muži skončil Viktor Brůžek na 59. místě, Adam Počinek nedokončil. Mezi ženami dokázala bodovat Zuzana Maděrová, která vypadla v osmifinále a obsadila 26. pozici.

I před Vánoci čeká Ledeckou náročný program. „Odpočívat se moc nebude, čeká mě testování lyží a trénink na lyžích i na snowboardu neustále dokolečka. Moc se na to těším,“ řekl na závěr pro web iDnes.cz.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

close