Sports

Tiger Woods se vrací mezi nejlepší. Nejtěžší je chůze, říká před startem na Masters


Jeden z nejslavnějších golfových turnajů planety by se bez něj obešel jen hodně těžko. Legendární golfista Tiger Woods vyhrál Masters pětkrát, naposledy oblékl zelené sako v roce 2019, od té doby ale bojoval s formou i zdravím. Po loňské nehodě příliš nehrál, teď však hlásí, že v Augustě opět zaútočí na titul.

Vloni v únoru se sportovní svět zastavil. Tiger Woods při cestě domů havaroval ve svém voze, auto se stočilo ze srázu a Američana museli záchranáři vystříhávat. Málem přišel o nohu, o návratu se tehdy mluvilo jako o naprostém nesmyslu. Člen Síně slávy ale vzal osud do svých rukou.

Na konci roku 2021 poprvé hrál, se synkem se představil na exhibici v Orlandu, teď se chystá na velký comeback mezi elitu. Masters. Pojem, který zná asi každý golfový fanoušek. Turnaj nejlepších z nejlepších si Woods letos nechce nechat ujít. Sám ale ví, že to bude obrovská výzva.

„Nemám pochyby fyzicky o golfu, míč trefuju v pohodě, ale nejtěžší je chůze. Obejít 72 jamek je dlouhá cesta. Je to těžká výzva,“ prohlásil na včerejší tiskové konferenci. Turnaj Masters startuje zítra a o startu Tigera Woodse rozhodne dnešní trénink. Po něm budou mít všichni jasno.

Věří si na titul

Zelené sako professional vítěze akce oblékl poprvé před dlouhými 25 lety, naposledy se mu to povedlo v roce 2019. Masters vyhrál Woods celkem pětkrát a věří, že se může měřit s prime světovými hráči také letos. Bývalá světová jednička hraje více než dobře, v Augustě už nějaký čas ladí formu a tu chce představit kolegům i fanouškům.

„Jsem soutěživý typ a pokud budu schopen držet krok s nejlepšími, tak to budu dělat,“ nechal se slyšet Woods. „Momentálně mám pocit, že budu hrát. Moje rekonvalescence probíhala dobře, byl jsem nadšený, že se můj zdravotní stav zlepšoval tak rychle. Byla to professional mě výzva a můj tým pracoval velmi dobře,“ doplnil na tiskovce.

Masters je na programu od zítřka 7. dubna a trvat bude do neděle 10. dubna. Titul bude obhajoval japonský golfista Hideki Macujama, který měl včera v režii také večeři šampionů.Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.