Sports

Tragédie Ferrari, professional Red Bull sladký triumf. Baku projel nejrychleji Verstappen


Další díl letošního seriálu formule 1 měl zastávku v Baku. Hlavní město Ázerbájdžánu se stalo dějištěm zajímavého závodu, který napověděl o tom, kterým směrem se bude mistrovství ubírat. Tragický víkend prožilo Ferrari, naopak Red Bull slavil jako o život. Verstappen dojel první, druhý skončil týmový kolega Pérez.

Co začalo snovým způsobem, pokračuje spíše blamáží. Ferrari na začátku sezony jelo přímo dokonale, jeho jezdci vyhrávali závod za závodem. Během posledních Grand Prix se ale tým trápí. Motor nefunguje podle představ, v Baku vypověděl službu jak Leclercovi, tak parťákovi Sainzovi.

Velká cena Ázerbájdžánu nabídla podívanou, o které se bude ještě dlouho mluvit. Nejprve vypadl po problémech s motorem rodák z Monaka a někdejší vládce pořadí, po něm zradily brzy Sainze. Leclerc nevyhrál závod už dva měsíce a v průběžném pořadí ztrácí stále víc a víc bodů na Verstappena. Pokud chce Ferrari nepřízeň zlomit, musí zabrat. Už za týden se totiž jede v Kanadě.

„V první části sezony jsme byli rychlí a neměli jsme žádný problém,“ řekl po závodě do mikrofonů stanice Sky monacký jezdec Leclerc. „Nic jsme od té doby nezměnili, vylepšili jen pár věcí na autě a teď tohle. Takže je obtížné pochopit, co se děje, proč jsme ztratili spolehlivost,“ doplnil naštvaně.

Dominance á la Red Bull

Problémů Ferrari dokonale využil Red Bull a jeho největší klenot jménem Max Verstappen. Úřadující mistr světa má formu jako hrom, vede pořadí a v Baku si dojel professional další triumf. Kvalifikace mu nevyšla ideálně, skončil až třetí za Leclercem a Pérezem, nakonec to ale byl on, kdo ulicemi Baku projel nejrychleji.

„Myslím, že jsme dnes byli neuvěřitelné rychlí. Možná jsme měli štěstí na výpadky, ale auto bylo opravdu dobré, abychom naši ztrátu dohnali. Po odstoupení Leclerca jsme měli vše v našich rukou,“ nechal se slyšet Holanďan. Jeho kolega Pérez dojel druhý, třetí místo bral Russell, čtvrté Hamilton.

Seriál formule 1 pokračuje už za týden Velkou cenou Kanady.

  • Velká cena Ázerbájdžánu vozů formule 1: 1. Verstappen (Niz./Red Bull) 1:34:05,941, 2. Pérez (Mex./Red Bull) -20,823, 3. Russell (Brit./Mercedes) -45,995, 4. Hamilton (Brit./Mercedes) -1:11,679, 5. Gasly (Fr./AlphaTauri) -1:17,299, 6. Vettel (Něm./Aston Martin) -1:24,099, 7. Alonso (Šp./Alpine) -1:28,596, 8. Ricciardo (Austr./McLaren) -1:32,207, 9. Norris (Brit./McLaren) -1:32,556, 10. Ocon (Fr./Alpine) -1:48,184.
  • Průběžné pořadí MS (po 8 z 22 závodů): 1. Verstappen 150 b., 2. Pérez 129, 3. Leclerc (Mon./Ferrari) 116, 4. Russell 99, 5. Sainz (Šp./Ferrari) 83, 6. Hamilton 62, 7. Norris 50, 8. Bottas (Fin./Alfa Romeo) 40, 9. Ocon 31, 10. Gasly a Alonso oba 16.Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.