Sports

Trápení na EHT pokračuje. Čeští hokejisté prohráli i pošesté v řadě


Ani v šestém utkání v letošní sezoně Euro Hockey Tour neslavili čeští hokejisté vítězství. Na Channel One Cupu skončili poslední, protože ve třetím utkání na turnaji nestačili ani na výběr Švédska.

Porážka na nájezdy s Finskem, pět branek od Rusů, a nakonec obrat od Švédů. Ani druhý díl Euro Hockey Tour v letošním ročníku národnímu mužstvu nevyšel. Channel One Cup zakončili stejně jako Karjala Cup na poslední příčce, ze šesti odehraných zápasů zatím vybojovali pouhý bod.

Kádr přitom před začátkem ruského turnaje budil respekt. Po několikaleté pauze se do reprezentace vrátil David Krejčí (odehrál však pouze zápas s Finskem), pozvánku přijali také zkušení útočníci Michael Frolík s Milanem Gulašem.

Nestačilo to. Už úvodní duel s Finskem nepřinesl příliš dobrý výkon, domácí Rusové byli v sobotním vzájemném zápase lepším týmem. Pokračující zmar dokonal souboj se Švédskem, se kterými Češi ještě po druhé třetině vedli, ale nakonec nezískali ani bod.

„Bohužel, všechny zápasy vypadají jako přes kopírák. Začneme ustrašeně, inkasujeme první branku. Z mužstva jsem po první třetině cítil, že s tím chce něco udělat. Ve druhé třetině jsme skvěle hrající první lajnou otočili, přidal se i zbytek týmu. Bohužel velká nedisciplinovanost ve třetí třetině nás stála zápas. Situace jsme řešili nesmyslně fauly,“ řekl hlavní kouč Filip Pešán pro Deník Sport po zápase se Švédy.

O obě trefy se proti „Tre Kronor“ znovu postarali Milan Gulaš a Jan Kovář, kteří byli nakonec jedinými úspěšnými střelci českého mužstva na turnaji. „Góly byly k ničemu, takže je to naprd. Zase jsme dostali první gól, ve druhé třetině jsme to ale otočili. Ke konci zápasu nám došla šťáva. Vymlouvat se na to, že Švédi měli volno a my jsme hned další den dopoledne hráli, asi nemá smysl,“ komentoval Gulaš.  

Ihned po zápase se rozvířila debata, zda ještě před olympijskými hrami nedojde k výměně trenéra. Pozice Filipa Pešána příliš jistá není a bude zajímavé sledovat, co přinesou nadcházející dny.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

close