Sports

Trenér Spurs varuje Erika ten Haga. Tlak bude obří, Anglie je fotbalový strop


Manchester United vstupuju do nové éry. Do éry, jejíž hlavní tváří bude holandský kouč Erik ten Hag. Lavičku „Rudých ďáblů“ převezme trenér Ajaxu až po konci letošní sezony, už teď ale ví, že ho čeká kopa práce. Nové posily, nový režim, nový herní systém. Na to všechno se mohou fandové těšit. Může se ale těšit i sám ten Hag?

Revoluce v Manchesteru United byla včera oficiálně svěřena do rukou nizozemského lodivoda Erika ten Haga. Toho nečeká na Ostrovech jednoduchá práce. „Rudé ďábly“ má za úkol vytáhnout zpátky mezi elitu. Už teď se mluví o tom, že přijde řada nových tváří, které mají sehrát klíčovou roli.

„Moc dobře znám historii tohoto velkého klubu a jeho vášnivé fanoušky. Jsem zcela odhodlaný vytvořit tým, který bude schopen dosáhnout úspěchů, které si Manchester United zaslouží,“ řekl ten Hag ve svém prvním rozhovoru po představení coby hlavního trenéra Manchesteru United.

Po konci Sira Alexe Fergusona bude už čtvrtým stálým koučem v řadě, který se bude snažit navázat na úspěchy slavného předchůdce. Ti, kteří anglický fotbal sledují, ale vědí, že ze dne za den a v tak obrovské konkurenci bude ten Hag potřebovat čas i prostor. To samé tuší i trenér Spurt Antonio Conte.

Anglie je nejvyšším levelem, říká

Manchester United v současné době okupuje šestou pozici v Premier League, která zaručuje základní skupinu Evropské ligy. Tři physique ztrácí na Arsenal, se kterým se utká zítra odpoledne, stejný počet bodů ho dělí také od Tottenhamu, jemuž zajišťuje čtvrtá pozice místenku do Ligy mistrů.

Tým, který vede Antonio Conte, se nebude chtít milionářské soutěže vzdát, nového impulsu v United by se ale lehce strachovat měl. Italský kouč se při včerejší tiskové konference snažil nového trenéra na dálku rozhodit a vystrašit. Anglické kluby jsou podle něj úplně něco jiného než Ajax.

„Pro každého trenéra představuje Anglie náročnou práci. Úroveň je neskutečně vysoká. Když jste v Manchesteru United, tlak je obrovský. Musíte bojovat, abyste vyhrávali trofeje. Ale není to jednoduché, protože ostatní týmy nápady stejné,“ začal Conte. Zároveň poukázal i na nepovedenou přestavbu.

„Nezapomeňte, že v minulé sezoně byli United na druhém místě a vylepšili tým Varanem, Sanchem a Cristianem Ronaldem. Je to zvláštní, ale posílili a daří se jim ještě hůř v minulé sezoně. Ukazuje se, že v Anglii to zkrátka není vůbec jednoduché,“ doplnil.

Sezona na Britských ostrovech se chýlí ke konci, United chybí odehrát do konce ještě pět zápasů.
Source hyperlink

Leave a Reply

Your email address will not be published.