Sports

United decimují výkony i kouč Rangnick. Kádr je v rozkladu, 11 hráčů chce odejít


Kdysi slavná fotbalová značka se nachází v útlumu. Manchester United prožívá dost možná nejhorší časy v novém tisíciletí, v Premier League jim patří až sedmé místo, o víkendu prohrál doma s Wolves a nálada v kabině by se dala popsat slovem „příšerná“. Cesta ven? Tu nedokáže najít ani nový kouč Ralf Rangnick.

Když zkušený německý lodivod přicházel na lavičku United, většina fanoušků byla nadšená. Skončila neúspěšná éra Oleho Gunnara Solskjaera, Ďáblové se těšili na nový impuls. Ten ale po šesti zápasech Rangnicka na lavičce stále nepřichází. Naopak, situace se spíše zhoršuje.

Celé dění v klubu se prý točí kolem Cristiana Ronalda, který však v poslední době zrovna nezáří, podle novinářů na Ostrovech se tréninkové centrum United podobá spíše temnému hřbitovu. Důvodu je hned několik, největší trable ale řeší kádr.

Přes 10 hráčů chce pryč

Britská média mluví o tom, že kouč Rangnick nedokáže nastolit v týmu řád a stejně jako zmiňovaný Nor nedává prostor mnohým hráčům, kteří by v jiných týmech stoprocentně v základních sestavách hráli. „Je to tady příšerné,“ prozradil nejmenovaný zdroj z klubu pro The Mirror.

Týmu se nelíbí taktický plán, nové rozestavení, ale třeba ani práce asistentů, kteří jsou často označování za „naprosto nevhodné pro United“. Tohle všechno má za následek nespokojenost, která by mohla vygradovat odchodem až 11 nespokojených fotbalistů.

O koho jde v první řadě?

  • Donny van de Beek
  • Jesse Lingard
  • Eric Baily
  • Dean Henderson
  • Anthony Martial
  • Juan Mata

Trenér už se k situaci vyjádřil v pozápasovém rozhovoru. Kromě nepovedeného představení řešil třeba záložníka van de Beeka, který od příchodu z Ajaxu v roce 2020 spíše vysedává na lavičce. Podle Rangnicka ale jeho odchod nepřichází v úvahu.

„Stále věřím, že bychom měli Donnyho van de Beeka udržet. Určitě by tu měl zůstat do konce sezony,“ myslí si bývalý trenér Lipska nebo Schalke. Faktem ale je, že kouči se vše sype pod rukama a cestu ven zatím hledá jen marně.

United pod jeho vedením v Premier League třikrát vyhráli, jednou remizovali a jednou prohráli, v Lize mistrů si připsali bod. Což je na nejúspěšnější klub v Anglii dost málo.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

close