Sports

Útočník NHL Palát se netočí jen okolo hokeje. Vlastní část fotbalového Plymouthu Argyle


Hokejista začal působit ve fotbale. Český útočník Ondřej Palát majetkově vstoupil do Plymouth Argyle, tedy fotbalového celku ze třetí anglické ligy. V klubu podle zahraničních médií získal dvacetiprocentní podíl.

Palát se stal jako dvojnásobný vítěz slavného Stanley Cupu s týmem Tampy Bay jedním z investorů se sídlem v USA, který do klubu vložil čtyři miliony liber (asi 118 milionů korun), a tím získal dvacet procent na jeho podílu.

Český hokejový útočník Palát patří do skupiny Argyle Green. V ní je kromě něj ještě dalších 14 společností a jednotlivců. Patří do ní i Palátův nyní již dřívější spoluhráč z Tampy Bay Victor Hedman.

Vstup do fotbalového klubu v Plymouthu je samozřejmě rozhodnutím celé naší investiční skupiny, jako velký fotbalový fanda z toho nicméně mám velkou radost. Vnímám tento krok jako dobrou příležitost, možnost vstoupit do klubu v Anglii se neotvírá každý den,“ řekl Palát pro web Sport.cz.

Záměr českého forvarda nebyla vůbec spontánní. Jednání trvala zhruba půl roku. „Absolvovali jsme množství online mítinků a byl jsem nadšený z osobního přístupu majitelů i manažerů klubu. Oni zase oceňovali naše sportovní cítění a úspěchy, kterých jsme s Victorem Hedmanem na hokejovém ledě dosáhli,“ potvrdil Palát.

Pro úspěšného hokejistu se tím utvrdí vztah k fotbalu. „Není to masivní investice, ale stoprocentně to bude zajímavé. Já osobně se na žádných strategických rozhodnutích samozřejmě podílet nebudu, zcela mi postačí role fanouška. Určitě se příležitostně na fotbalový duel do Anglie vypravím,“ nastínil.

Spojení Paláta s Hedmanem platí už od roku 2012, kdy český forvard vstoupil do NHL. Po dlouhých letech se z nich ale od příštího ročníku stanou soupeři. Palátovi totiž v týmu Tampy Bay skončila smlouva, a tak ho čeká nové angažmá. Novou výzvu mu tvoří pětiletá smlouva v celku New Jersey, kde si za dobu kontraktu přijde na 30 milionů dolarů, tedy asi na 730 korun.

Přední český hokejista se také objevil v nedávném žebříčku časopisu Forbes, když si v minulém ročníku vydělal 126 milionů dolarů, což ho zařadilo na šestou příčku mezi českými sportovci.

Plymouth Argyle, který Palát nově z části vlastní, hraje třetí ligu od roku 2019. V nejvyšší soutěži se nikdy neukázal. Hlavním úspěchem týmu je semifinále Anglického poháru z roku 1984.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.