Sports

Úžasný brankář se proměnil v nacistu, píší Rusové. Haška pranýřují za tweet o Ovečkinovi


Napětí mezi Ruskem a zbytkem světa neeskaluje jen na vysokých polických a ekonomických místech, ale také ve sportu. Do ruských sportovců v čele s hokejistou Alexem Ovečkinem se pustil třeba legendární český brankář Dominik Hašek. Svým výrokem se dostal na přední strany ruských sportovních plátků, které ho označují za nacistu.

Jen málokterá sportovní osobnost rozdmýchala vody kolem sportovců z Ruska, tedy země, která vede válku proti Ukrajině, takovým způsobem, jakým to udělal Dominik Hašek. Bývalý český brankář a vítěz olympijských her v Naganu nenechal na nikom nit suchou. Na Twitteru se pustil třeba do Ovečkina.

Právě útočník Washingtonu a ruské reprezentace má totiž na své profilové fotce na Instagramu prezidenta Putina. Ano, toho, který zatahuje do svých šílených plánů celý svět. „Nezáleží na tom, kdo je ve válce, Rusko, Ukrajina, jiné země. Tenhle svět musí žít v míru,“ pronesl vyhlášený kanonýr.

Neutrální vyjádření a profilová fotka nadzvedla Haška ze židle. „Cože!? Není jen alibista a posera, ale taky lhář! Každý dospělý člověk v Evropě dobře ví, že Putin je šílený zabiják a že Rusko vede válku proti svobodné zemi a jejím lidem,“ napsal Hašek na svůj Twitter.

Tím ale sám sobě podepsal v Rusku ortel. Na jeho hlavu se snáší jedna urážka za druhou a třeba ruský deník Sovětskij sport označil gólmana a legendu českého hokeje slovem „nacista“.

Hašek si ve vláknu na Twitteru absolutně nebral servítky. Kromě Ovečkina se opřel i do ruského národního týmu nebo ruských hokejistů v zámořské NHL. „Reprezentují nejen sebe a klub, ale i svoji zemi a její činy,“ myslí si „Dominátor“.

Podle něj by měly být hráčům pozastaveny smlouvy, národní výběry by měly být vyloučeny ze všech soutěží ve státech NATO a Evropské Unie. „Je mi velmi líto některých ruských sportovců, kteří odsuzují šíleného zločince Putina a jeho ruskou agresi na Ukrajině. Avšak považuji to nyní za nutné,“ myslí si.

Bez Ruska do Finska

Vpád ruských vojsk zřejmě bude mít v každém případě na sport velký vliv. Švédové, Poláci a nakonec i Češi nebudou hrát s Ruskem případnou baráž o postup na fotbalové mistrovství světa v Kataru, v hokeji se zřejmě bude bez agresorů v podobě Ruska a Běloruska konat i květnový světový šampionát.

Předseda Finského hokejového svazu Harri Nummela se nechal slyšet, že oba národní týmy do své země a měst Tampere a Helsinki, kde se bude akce konat, nepustí. „Není možné, aby se Rusko a Bělorusko zúčastnilo květnového mistrovství světa mužů v Tampere a Helsinkách,“ pronesl.

Vše se bude řešit detailně s vedením Mezinárodní hokejové federace, klíčové ale je, že se něco děje. K situaci se vyjadřují i další legendy a hvězdy sportovní scény. Třeba Wayne Gretzky, jehož otec má ukrajinské kořeny, podpořil polské fotbalisty, kteří s Ruskem hrát nechtějí, navíc řešil i MS v hokeji juniorů.

„Potěšil mě postoj polské fotbalové reprezentace, která řekla, že nebude proti Rusku v žádném případě hrát. A myslím, že to stejné by měl vzkázat i mezinárodní hokej,“ řekl nejlepší hráč historie NHL. O dalších postupech bude jasno v následujících dnech.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.