Sports

Velký třesk v Juventusu. Nedvěd a spol. pod drobnohledem, ve hře je sestup do Série B


Turínský velkoklub má zaděláno na pořádné problémy. Nevyjasněná finanční situace, podvody s účetnictvím a falšování dokumentů může mít za následek sestup Juventusu do Série B a odebrání posledního titulu. Že je vám tohle povědomé? Nedivíme se, podobně na tom Stará dáma byla při skandálu v roce 2006.

Nad dominancí Juventusu v italské nejvyšší soutěži posledních let zůstával rozum stát. Devět titulů v řadě, neotřesitelná pozice jedničky na Apeninském poloostrově, angažování těch největších hvězd planety. K tomu ale podle Italské asociace na ochranu práv nevedla zrovna růžová cestička.

Organizaci CODACONS se nelíbí aktivity spojené s klubem mezi lety 2019 a 2020. Jde o účetní zprávy, nejasnosti ohledně přestupů v hodnotě až 50 milionů eur a mluví se také o tom, že čistá není ani výměna záložníka Pjaniće za Arthura z Barcelony.

„Obvinění jsou velmi závažná. Vrhá to také špatné světlo na minulé ročníky Série A, i proto, že v minulých letech existovala obrovská dominance Juventusu v domácí soutěži,“ prozradil italské televizi TMW prezident CODACONS Marco Donzelli.

„Pokud se potvrdí, že Juventus si díky podvodům v účetnictví dopomohl k finanční výhodě nad konkurencí v oblasti přestupů, Italská fotbalová federace (FIGC) a Úřad pro ochranu hospodářské soutěže musejí konat,“ myslí si.

Co klubu hrozí?

Je to až, až. Odebrání posledního titulu, v krajním případě také odebrání bodů a sestup do Série B, tedy druhé nejvyšší italské ligy. Vyšetřována je prý v tuto chvíli šestice ze současného i bývalého vedení Juventusu. Ano, včetně viceprezidenta Pavla Nedvěda.

„Z tohoto důvodu a kvůli ochraně tisíců fanoušků předložíme stížnost na Antimonopolní úřad a Federální prokuraturu s žádostí o sestup do Serie B pro Juventus a odebrání posledních ligových titulů získaných ve stínu těchto potenciálně nezákonných operací,“ říká Donzelli.

Juventus už se do podobné šlamastiky dostal i v minulosti. Skandál s názvem Calciopoli patří dodnes mezi ty největší kaňky italského fotbalu. Stará dáma v roce 2006 přišla o titul, spadla do druhé ligy a klub opustila řada opor včetně Ibrahimoviće, Cannavara nebo Vieiry.

Bude se historie opakovat? Jasno bude v dohledné době.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.