Sports

Vítej zpátky, Klayi. Hvězdné křídlo Warriors naskočilo do utkání NBA po 941 dnech


Konec kariéry se z pohledu Klaye Thompsona jevil jako reálná varianta. Křídlo Golden State Warriors absentovalo kvůli dvěma vážným zraněním přes dva a půl roku, v neděli se ale do NBA vrátilo. Thompson naskočil do utkání s Clevelandem a pomohl svému týmu k výhře. A to celkem slušným výkonem.

Mnozí fanoušci už možná zapomněli, že tenhle hráč ještě profesionální kariéru neukončil. Sám Klay Thompson ale o ničem takovém nechtěl ani slyšet. Na marodce byl přes dva roky a na palubovce se objevil naposledy ve finále NBA proti Torontu v červnu roku 2019.

Pilulek musel v následujících měsících zkousnout hned několik. Nejen, že jeho tým souboj o titul v nejlepší basketbalové lize prohrál, Thompson se ale zranil. Nejprve ho trápilo vážně pochroumané koleno, potom se přidala také Achillova šlacha. Vyhlídky byly v tu chvíli špatné.

Hráč podstoupil několik operačních zákroků, vrátit se zpět do kondice se mu ale nedařilo. Až doteď, Thompson se vrátil po neskutečných 941 dnech do ostrého zápasu NBA. Svým výkonem pomohl skolit výběr Clevelandu Cavaliers.

„Měl jsem husí kůži, když jsem na druhé straně hřiště viděl, jak se směje. Zasloužil si to. Všechno si to zasloužil a přivítání bylo krásné,“ pronesl jeho spoluhráč Steph Curry.

Warriors srovnali krok s lídry

Golden State měl v zápase o motivaci postaráno a možná i díky tomu se mu podařilo na Cleveland vyzrát. Thompson nasázel 17 bodů, k nim přidal 3 doskoky a 1 asistenci, byl třetím nejlepším hráčem zápasu a každou z téměř 20 minut na palubovce si užíval.

Ještě navíc, když hned překonal rekordy. Thompson dokráčel k metě 12 000 bodů a 1 800 vstřelených trojek v NBA. Co se týče nejlepších trojkařů, je basketbalista 21. a na Kobeho Bryanta mu chybí 26 dalších.

„Byl to jedinečný moment, na který nikdy nezapomenu,“ vrátil se po zápase k přivítání. Golden State zvítězil 96:82 a připsal si 30. vítězství v letošní sezoně. S formou Warriors se může měřit už jen Phoenix Suns, který je na tom v počtu výher i proher, kterých mají oba 9, úplně stejně.

Další noční zápasy NBA:

  • LA Clippers vs. Atlanta 106:93
  • Orlando vs. Washington 100:102
  • Toronto vs. New Orleans 105:101
  • Houston vs. Minnesota 123:141
  • LA Lakers vs. Memphis 119:127
  • Brooklyn vs. San Antonio 121:119 po prodl.
  • Dallas vs. Chicago 113:99
  • Golden State vs. Cleveland 96:82
  • Portland vs. Sacramento 103:88
  • Oklahoma City vs. Denver 95:99Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.