Sports

Vůbec jsem nevěděl, která bije. Mistr světa řeší ostudu, během zápasu si zdříml


Hanba, trapas, ostuda. Takhle nějak píší na Ostrovech o zápase Marka Williamse, trojnásobného mistra světa ve snookeru. Ten prodělal v minulých měsících covid, ze kterého se stále ne a ne vzpamatovat. Legendární borec usnul přímo během zápasu, který nakonec ke své smůle i prohrál.

Na Britských ostrovech celkem oblíbený snooker nepatří mezi sporty, ve kterých by to překypovalo akcí. Dva borci se snaží s pomocí tága zahnat koule do připravených otvorů. Na první pohled jednoduché, že? Je to ale naopak. Kdo tenhle sport hraje, tak ví, že jde celkem o alchymii.

Ale o tom až jindy. Teď pojďme k tomu hlavnímu. Mark Williams je trojnásobným světovým šampionem z let 2003, 2008 a 2018. Urostlý Velšan hraje na profesionální úrovni už od roku 1992, na víkendové UK Championship ale bude vzpomínat jen v tom nejhorším.

Aktuálně devátý hráč světa totiž řeší velký trapas. V jeho programu figurovalo utkání s Anthonym Hamiltonem, naneštěstí pro něj se ale hrálo večer. S čímž má hráč, podle svých slov, lehký problém. Během toho, co čekal na tah soupeře, si na několik vteřin zdříml. A po probuzení nevěděl, která bije.

„Rád bych se omluvil každému, kdo to dnes viděl. Za 30 let mezi profesionály jsem v křesle nikdy neusnul. Hlava mi klesla, po probuzení jsem vůbec netušil, co se posledních pět sekund dělo,“ hlesl po utkání Williams.

Může za to covid?

Utkání UK Championship se hrálo pozdě večer a Williamse přemohla únava. Svou roli zřejmě sehrál i fakt, že světový šampion nedávno prodělal covid. A po něm se prý vůbec necítí jako dřív. Je unavený, často se mu klíží oči a teď se vše projevilo i v zápase.

„Je to rozhodně lepší, než to bylo před pár týdny. Prostě to musím překonat, ale s nočními zápasy budu trochu bojovat. Ale dobře se necítím. Je to trapné a neprofesionální,“ myslí si Williams. Ke své smůle dopadl bledě i zápas.

Trojnásobný šampion vedl nad svým sokem, kterému patří až 56. místo žebříčku, už 4:2, nakonec ale musel zkousnout porážku 5:6. Trapas plus prohra. Legendární hráč nezažil povedený víkend.
Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.